SUD50P04-08-GE3 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | SUD50P04-08-GE3 |
Beskrivelse | MOSFET P-CH 40V 50A TO252 |
Producentens standard leveringstid | 38 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | P-kanal 40 V 50A (Tc) 2,5W (Ta), 73,5W (Tc) Overflademontering TO-252AA |
Datablad | Datablad |
Kategori | Vgs(th) (maks.) @ Id 2,5V @ 250µA |
Mfr | Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs 159 nC @ 10 V |
Serie | Vgs (maks.) ±20V |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds 5380 pF @ 20 V |
Varestatus Aktiv | Effektspredning (maks.) 2,5W (Ta), 73,5W (Tc) |
FET-type | Driftstemperatur -55°C – 150°C (TJ) |
Teknologi | Monteringstype Overflademontering |
Afladning til kildespænding (Vdss) 40 V | Leverandørs enhedspakning TO-252AA |
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C | Pakke/hus |
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til) 4,5V, 10V | Grundlæggende varenummer |
Rds on (maks.) @ Id, Vgs 8,1mOhm @ 22A, 10V |