IPD85P04P407ATMA1 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Infineon Technologies
På lager: 7.882
Datablad
P-kanal 40 V 85A (Tc) 88W (Tc) Overflademontering PG-TO252-3-313
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
IPD85P04P407ATMA1
DigiKeys varenummer
448-IPD85P04P407ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IPD85P04P407ATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-IPD85P04P407ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IPD85P04P407ATMA1
Beskrivelse
MOSFET P-CH 40V 85A TO252-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
89 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±20V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
6085 pF @ 25 V
Effektspredning (maks.)
88W (Tc)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
40 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
PG-TO252-3-313
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
7,3mOhm @ 85A, 10V
Grundlæggende varenummer
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 150µA