IPD70P04P409ATMA1 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Infineon Technologies
På lager: 5.583
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
På lager: 4.054
Datablad
Similar
Vishay Siliconix
P-kanal 40 V 73A (Tc) 75W (Tc) Overflademontering PG-TO252-3-313
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
IPD70P04P409ATMA1
DigiKeys varenummer
IPD70P04P409ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
IPD70P04P409ATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
IPD70P04P409ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IPD70P04P409ATMA1
Beskrivelse
MOSFET P-CH 40V 73A TO252-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
IPD70P04P409ATMA1 Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
70 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±20V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
4810 pF @ 25 V
Effektspredning (maks.)
75W (Tc)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
40 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
PG-TO252-3-313
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
8,9mOhm @ 70A, 10V
Grundlæggende varenummer
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 120µA