IPD70P04P4L08ATMA1
DigiKeys varenummer
448-IPD70P04P4L08ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IPD70P04P4L08ATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-IPD70P04P4L08ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IPD70P04P4L08ATMA1
Beskrivelse
MOSFET P-CH 40V 70A TO252-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
P-kanal 40 V 70A (Tc) 75W (Tc) Overflademontering PG-TO252-3-313
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
92 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±16V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
5430 pF @ 25 V
Effektspredning (maks.)
75W (Tc)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
40 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C