IPD50P04P4L11ATMA1 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Infineon Technologies
På lager: 36.502
Datablad
Similar
Diotec Semiconductor
På lager: 2.886
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Renesas Electronics Corporation
Panjit International Inc.
Panjit International Inc.
Vishay Siliconix
Vishay Siliconix
Toshiba Semiconductor and Storage
På lager: 611
P-kanal 40 V 50A (Tc) 58W (Tc) Overflademontering PG-TO252-3-313
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
IPD50P04P4L11ATMA1
DigiKeys varenummer
IPD50P04P4L11ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
IPD50P04P4L11ATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
IPD50P04P4L11ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IPD50P04P4L11ATMA1
Beskrivelse
MOSFET P-CH 40V 50A TO252-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
IPD50P04P4L11ATMA1 Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
59 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
+5V, -16V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
3900 pF @ 25 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Effektspredning (maks.)
58W (Tc)
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-55°C – 155°C (TJ)
FET-type
Klasse
Automotive
Teknologi
Kvalifikation
AEC-Q101
Afladning til kildespænding (Vdss)
40 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
PG-TO252-3-313
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
10,6mOhm @ 50A, 10V
Grundlæggende varenummer
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,2V @ 85µA