SUD50P04-08-GE3 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay Siliconix
På lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
På lager: 4.054
Datablad
Similar
Infineon Technologies
Infineon Technologies
Renesas Electronics Corporation
STMicroelectronics
Toshiba Semiconductor and Storage
På lager: 611
P-kanal 40 V 50A (Tc) 2,5W (Ta), 73,5W (Tc) Overflademontering TO-252AA
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SUD50P04-08-GE3
DigiKeys varenummer
SUD50P04-08-GE3TR-ND - Tape & Reel (TR)
SUD50P04-08-GE3CT-ND - Afskåret tape (CT)
SUD50P04-08-GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SUD50P04-08-GE3
Beskrivelse
MOSFET P-CH 40V 50A TO252
Producentens standard leveringstid
38 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
159 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
5380 pF @ 20 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
2,5W (Ta), 73,5W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
40 V
Leverandørs enhedspakning
TO-252AA
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
8,1mOhm @ 22A, 10V