CD214L-T100CALF det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Bourns Inc.
På lager: 12.288
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 9.509
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 328
Comchip Technology
Comchip Technology
162V Klemme 18,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
CD214L-T100CALF
DigiKeys varenummer
CD214L-T100CALF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CD214L-T100CALF
Beskrivelse
TVS DIODE 100VWM 162VC SMC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CD214L-T100CALF Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
18,6A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Forældet
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
100V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
111V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
162V