SMCJ100CA
DigiKeys varenummer
SMCJ100CALFTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMCJ100CALFCT-ND - Afskåret tape (CT)
SMCJ100CALFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMCJ100CA
Beskrivelse
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
162V Klemme 9,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SMCJ100CA Modeller
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
162V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
9,3A
Serie
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
100V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
111V