SMDJ100CA
DigiKeys varenummer
SMDJ100CATR-ND - Tape & Reel (TR)
SMDJ100CACT-ND - Afskåret tape (CT)
SMDJ100CADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMDJ100CA
Beskrivelse
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
162V Klemme 18,5A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SMDJ100CA Modeller
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
162V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
18,5A
Serie
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
100V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
111V