STM32L071CBT6TR
DigiKeys varenummer
497-18817-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-18817-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-18817-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STM32L071CBT6TR
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7)
EDA/CAD-modeller
STM32L071CBT6TR Modeller
EEPROM størrelse
6K x 8
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
RAM-størrelse
20K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 13x12b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz