STM32L071CBT6
DigiKeys varenummer
497-17497-ND
Producenter
Producentens varenummer
STM32L071CBT6
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7)
EDA/CAD-modeller
STM32L071CBT6 Modeller
EEPROM størrelse
6K x 8
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
20K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 13x12b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz