ESDA7P120-1U1M
DigiKeys varenummer
497-17159-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-17159-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-17159-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ESDA7P120-1U1M
Beskrivelse
TVS DIODE 5.5VWM 11.5VC 1610
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
11,5V Klemme 120A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering 1610
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ESDA7P120-1U1M Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
120A (8/20µs)
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1400W (1,4kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
2-UDFN
Spænding - returspænding (Typ)
5,5V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
6,4V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
11,5V