LAKW6151MELA40 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Nichicon
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Chemi-Con
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 6
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
Rubycon
Würth Elektronik
TDK
På lager: 651
TDK
På lager: 493
KEMET
KEMET
150 µF 420 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
LAKW6151MELA40
DigiKeys varenummer
LAKW6151MELA40-ND
Producenter
Producentens varenummer
LAKW6151MELA40
Beskrivelse
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
LAKW6151MELA40 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
820 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
943 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
Spænding - Nominel
420 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 105°C