B43509B5157M000
DigiKeys varenummer
B43509B5157M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43509B5157M000
Beskrivelse
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
150 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 650mOhm @ 100Hz 3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
900 mA @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Monteringstype
ESR (ækvivalent seriemodstand)
650mOhm @ 100Hz
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C