ELD157M450AR4AA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 6
Datablad
Würth Elektronik
På lager: 0
TDK
På lager: 651
TDK
På lager: 493
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
150 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2,21Ohm @ 120Hz 3000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ELD157M450AR4AA
DigiKeys varenummer
399-ELD157M450AR4AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ELD157M450AR4AA
Beskrivelse
CAP ALUM SNAP-IN 105C
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ELD157M450AR4AA Modeller
Driftstemperatur
-25°C – 105°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
1.11 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
1.554 A @ 10 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2,21Ohm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C