B43504A5157M000
DigiKeys varenummer
495-6248-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43504A5157M000
Beskrivelse
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
150 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 900mOhm @ 100Hz 3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
890 mA @ 100 Hz
Varestatus
Ikke til nye design
Impedans
1.07 Ohms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
900mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C