ELXM451VSN151MQ40S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
TDK
På lager: 0
Datablad
150 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 7000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ELXM451VSN151MQ40S
DigiKeys varenummer
ELXM451VSN151MQ40S-ND
Producenter
Producentens varenummer
ELXM451VSN151MQ40S
Beskrivelse
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
ELXM451VSN151MQ40S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
940 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.3442 A @ 50 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,000" diam. (25,40mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 105°C