TAJY686K016RNJ er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 1.971
Datablad
Similar
KYOCERA AVX
På lager: 0
Vishay Sprague
På lager: 527
KEMET
På lager: 602
KEMET
På lager: 263
68 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2917 (7343 metrisk) 900mOhm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TAJY686K016RNJ
DigiKeys varenummer
478-8947-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TAJY686K016RNJ
Beskrivelse
CAP TANT 68UF 10% 16V 2917
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
TAJY686K016RNJ Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
900mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,079" (2,00mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
Y
Spænding - Nominel
16 V