SMCJ43AHE3/9AT er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 3.800
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
STMicroelectronics
Microchip Technology
På lager: 972
Bourns Inc.
Microchip Technology
Comchip Technology
69,4V Klemme 21,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
SMCJ43AHE3/9AT
DigiKeys varenummer
SMCJ43AHE3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMCJ43AHE3/9AT
Beskrivelse
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
21,6A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
43V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
47,8V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
69,4V