SMBJ45D-M3/H kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
På lager: 3.306
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Comchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
71,6V Klemme 8,4A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ45D-M3/H
DigiKeys varenummer
SMBJ45D-M3/HGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ45D-M3/HGICT-ND - Afskåret tape (CT)
SMBJ45D-M3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ45D-M3/H
Beskrivelse
TVS DIODE 45VWM 71.6VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
8,4A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Spænding - returspænding (Typ)
45V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
50,8V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
71,6V