SMBJ45A-M3/52 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Direkte
På lager: 0
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Opgradering
Microchip Technology
Similar
Littelfuse Inc.
YAGEO
YAGEO
72,7V Klemme 8,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ45A-M3/52
DigiKeys varenummer
SMBJ45A-M3/52-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ45A-M3/52
Beskrivelse
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
8,3A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Spænding - returspænding (Typ)
45V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
50V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
72,7V