SMBJ45A-13 er udgået og forhandles ikke længere af DigiKey.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Diodes Incorporated
På lager: 1.014
Datablad
Direkte
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 1.965
Datablad
Littelfuse Inc.
Similar
Nexperia USA Inc.
Similar
YAGEO
YAGEO
Microchip Technology
Microchip Technology
72,7V Klemme 8,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMB
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AA
SMBJ45A-13
DigiKeys varenummer
SMBJ45A-13-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ45A-13
Beskrivelse
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SMBJ45A-13 Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
8,3A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Spænding - returspænding (Typ)
45V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
50V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
72,7V