FK28X5R1A225KR000
DigiKeys varenummer
445-FK28X5R1A225K-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK28X5R1A225KR000
Beskrivelse
CAP CER 2.2UF 10V X5R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±10% 10V Keramiske kondensatorer X5R Radial
EDA/CAD-modeller
FK28X5R1A225KR000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)