FG20X7R2A225KRT00
DigiKeys varenummer
445-FG20X7R2A225KRT00-ND
Producenter
Producentens varenummer
FG20X7R2A225KRT00
Beskrivelse
CAP CER 2.2UF 100V X7R RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FG20X7R2A225KRT00 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,157" B (5,50mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)