FG28X5R1E225KRT00
DigiKeys varenummer
445-175551-ND
Producenter
Producentens varenummer
FG28X5R1E225KRT00
Beskrivelse
CAP CER 2.2UF 25V X5R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X5R Radial
EDA/CAD-modeller
FG28X5R1E225KRT00 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)