FK24X5R1E225KR000
DigiKeys varenummer
445-FK24X5R1E225KR000-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK24X5R1E225KR000
Beskrivelse
CAP CER 2.2UF 25V X5R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X5R Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FK24X5R1E225KR000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,098" B (4,50mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)