STM32L151QEH6
DigiKeys varenummer
497-17520-ND
Producenter
Producentens varenummer
STM32L151QEH6
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 132UFBGA
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M3 STM32L1 Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 512KB (512K x 8) FLASH 132-UFBGA (7x7)
EDA/CAD-modeller
STM32L151QEH6 Modeller
EEPROM størrelse
16K x 8
RAM-størrelse
80K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 40x12b; D/A 2x12b
Central processor
ARM® Cortex®-M3
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz