STM32L072CBT6
DigiKeys varenummer
497-17503-ND
Producenter
Producentens varenummer
STM32L072CBT6
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
STM32L072CBT6 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
EEPROM størrelse
6K x 8
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
20K x 8
Varestatus
Aktiv
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Datakonvertere
A/D 10x12b; D/A 2x12b
Central processor
ARM® Cortex®-M0+
Oscillatortype
Intern
Kernestørrelse
32-bit
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz