STM32L071KZU3
DigiKeys varenummer
497-STM32L071KZU3-ND
Producenter
Producentens varenummer
STM32L071KZU3
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 192KB FLSH 32UFQFPN
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 192KB (192K x 8) FLASH 32-UFQFPN (5x5)
EDA/CAD-modeller
STM32L071KZU3 Modeller
EEPROM størrelse
6K x 8
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
20K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 10x12b
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Hastighed
32MHz