STM32L031F6P7
DigiKeys varenummer
497-16806-ND
Producenter
Producentens varenummer
STM32L031F6P7
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 20TSSOP
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 20-TSSOP
EDA/CAD-modeller
STM32L031F6P7 Modeller
EEPROM størrelse
1K x 8
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
8K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 10x12b
Driftstemperatur
-40°C – 105°C (TA)
Hastighed
32MHz
Monteringstype
Overflademontering
Tilslutningsmuligheder
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Leverandørs enhedspakning
20-TSSOP
Perifere enheder
Detekt/reset spændingsreduktion (brownout), DMA, POR, PWM, WDT
Pakke/hus
20-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde)