PSAC12R-060-R
DigiKeys varenummer
993-PSAC12R-060-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
PSAC12R-060-R
Beskrivelse
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 12W
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6V 12 W AC/DC Ekstern Vægophæng (klasse II) Adaptere Flere klinger (sælges separat) Indgang
Kategori
Effektforbrug uden belastning
100mW (maks.)
Producenter
Phihong USA
Polarisering
Positivt center
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Bulk
Effektivitet
Niveau VI, CoC Tier 1
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
0°C – 40°C
Anvendelsesregion
International
Udgangsstik
Tøndestik, 2,1mm ID x 5,5mm UD x 10,0mm
Form
Vægophæng (klasse II)
Ledningslængde
59" (1,50m)
Inputtype
Flere klinger (sælges separat)
Indgangsstik
Flere klinger
Spænding - Input
90 – 264VAC
Størrelse/dimension
2,82" L x 1,97" B x 1,31" H (71,7mm x 50,0mm x 33,3mm)
Spænding - Output
6V
Godkendelsesagentur
CB, CE, C-Tick, cULus
Strøm - Output (maks.)
2A
Vægt
0,333lb (151,05g)
Effekt (Watt)
12 W