MPQ700-50V14-D48NBMC
DigiKeys varenummer
811-MPQ700-50V14-D48NBMC-ND
Producenter
Producentens varenummer
MPQ700-50V14-D48NBMC
Beskrivelse
DC-DC 700W 36-75/50V 1/4 BRICK
Producentens standard leveringstid
43 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 50V 14A 36V - 75V Indgang
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Funktioner
Justerbart output, fundamentplade, PMBus™, remote on/off, remote sensing
Emballage
Bakke
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (med reducering)
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
97,6%
Type
Isoleret modul
Monteringstype
Hulmontering
Antal output
1
Pakke/hus
Quarter brick
Spænding - Input (min.)
36V
Størrelse/dimension
2,30" L x 1,45" B x 0,55" H (58,4mm x 36,8mm x 14,0mm)
Spænding - Input (maks.)
75V
Leverandørs enhedspakning
Quarter brick
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Strøm - Output (maks.)
14A
Godkendelsesagentur
cCSAus, CE, UKCA
Effekt (Watt)
700 W
Standardnummer
Spænding - Isolering
2.25 kV