MPQ600-28V21-D48NBMC
DigiKeys varenummer
811-MPQ600-28V21-D48NBMC-ND
Producenter
Producentens varenummer
MPQ600-28V21-D48NBMC
Beskrivelse
DC-DC 600W 36-75/28V 1/4 BRICK
Producentens standard leveringstid
43 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 28V 21,5A 36V - 75V Indgang
Kategori
Spænding - Isolering
2.25 kV
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Bakke
Funktioner
Justerbart output, bundplade, I2C-interface, fjernbetjent til/fra, fjernregistrering
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Type
Isoleret modul
Effektivitet
96,5%
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
36V
Pakke/hus
Quarter brick
Spænding - Input (maks.)
75V
Størrelse/dimension
2,30" L x 1,45" B x 0,57" H (58,4mm x 36,8mm x 14,5mm)
Spænding - Output 1
Leverandørs enhedspakning
Quarter brick
Strøm - Output (maks.)
21,5A
Godkendelsesagentur
cCSAus, CE, UKCA
Effekt (Watt)
602 W