MPQ1500-12V125-L48NBMC
DigiKeys varenummer
811-MPQ1500-12V125-L48NBMC-ND
Producenter
Producentens varenummer
MPQ1500-12V125-L48NBMC
Beskrivelse
DC-DC 1500W 40-60/12V 1/4 BRICK
Producentens standard leveringstid
45 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Mellembusomformer, Digital DC-DC-omformere 1 Output 12V 125A 40V - 60V Indgang
Kategori
Spænding - Isolering
500 V
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
Justerbart output, fundamentplade, PMBus™, remote on/off
Emballage
Bakke
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (med reducering)
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
97,2%
Type
Mellembusomformer, Digital
Monteringstype
Hulmontering
Antal output
1
Pakke/hus
Quarter brick
Spænding - Input (min.)
40V
Størrelse/dimension
2,30" L x 1,45" B x 0,54" H (58,4mm x 36,8mm x 13,6mm)
Spænding - Input (maks.)
60V
Leverandørs enhedspakning
Quarter brick
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Strøm - Output (maks.)
125A
Godkendelsesagentur
cCSAus
Effekt (Watt)
1.5 kW