0RQP-X5M12BG
DigiKeys varenummer
507-0RQP-X5M12BG-ND
Producenter
Producentens varenummer
0RQP-X5M12BG
Beskrivelse
DC-DC 48-60VIN 12V 125AOUT 1500W
Producentens standard leveringstid
59 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 12V 125A 48V - 60V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
0RQP-X5M12BG Modeller
Kategori
Spænding - Isolering
500 V
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
Fundamentplade, Fjernbetjent til/fra
Emballage
Bakke
Driftstemperatur
-20°C – 85°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
97,3%
Type
Isoleret modul
Monteringstype
Hulmontering
Antal output
1
Pakke/hus
Quarter brick
Spænding - Input (min.)
48V
Størrelse/dimension
2,30" L x 1,45" B x 0,57" H (58,4mm x 36,8mm x 14,5mm)
Spænding - Input (maks.)
60V
Leverandørs enhedspakning
Quarter brick
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Strøm - Output (maks.)
125A
Godkendelsesagentur
CSA, UL
Effekt (Watt)
1.5 kW