NFM21PC225B0J3D
DigiKeys varenummer
490-6982-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6982-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-6982-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NFM21PC225B0J3D
Beskrivelse
CAP FEEDTHRU 2.2UF 20% 6.3V 0805
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF Gennemføringskondensatorer 6,3V 4 A 20mOhm 0805 (2012 metrisk), 3 PC Pad
EDA/CAD-modeller
NFM21PC225B0J3D Modeller
Kategori
Strøm
4 A
Producenter
Murata Electronics
DC-modstand (DCR) (maks.)
20mOhm
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Kapacitans
2.2 µF
Højde (maks.)
0,037" (0,95mm)
Tolerance
±20%
Grundlæggende varenummer
Spænding - Nominel
6,3V