NFM18PC106D0J3L
DigiKeys varenummer
490-NFM18PC106D0J3LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-NFM18PC106D0J3LCT-ND - Afskåret tape (CT)
490-NFM18PC106D0J3LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NFM18PC106D0J3L
Beskrivelse
CAP FEEDTHRU 10UF 20% 6.3V 0603
Detaljeret beskrivelse
10 µF Gennemføringskondensatorer 6,3V 4 A 20mOhm 0603 (1608 metrisk), 3 PC Pad
EDA/CAD-modeller
NFM18PC106D0J3L Modeller
Kategori
Spænding - Nominel
6,3V
Strøm
4 A
Serie
DC-modstand (DCR) (maks.)
20mOhm
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Kapacitans
10 µF
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±20%
Højde (maks.)
0,053" (1,35mm)