NFM21HC105R1C3D
DigiKeys varenummer
490-11839-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11839-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-11839-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NFM21HC105R1C3D
Beskrivelse
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 16V 0805
Detaljeret beskrivelse
1 µF Gennemføringskondensatorer 16V 4 A 20mOhm 0805 (2012 metrisk), 3 PC Pad
EDA/CAD-modeller
NFM21HC105R1C3D Modeller
Kategori
Strøm
4 A
Producenter
Murata Electronics
DC-modstand (DCR) (maks.)
20mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Digi-Reel®
Klassificeringer
AEC-Q200
Kapacitans
1 µF
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±20%
Højde (maks.)
0,037" (0,95mm)
Spænding - Nominel
16V