NFM18CC223R1C3D
DigiKeys varenummer
490-6966-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6966-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-6966-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NFM18CC223R1C3D
Beskrivelse
CAP FEEDTHRU 0.022UF 16V 0603
Detaljeret beskrivelse
0.022 µF Gennemføringskondensatorer 16V 1 A 50mOhm 0603 (1608 metrisk), 3 PC Pad
EDA/CAD-modeller
NFM18CC223R1C3D Modeller
Kategori
Strøm
1 A
DC-modstand (DCR) (maks.)
50mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Kapacitans
0.022 µF
Højde (maks.)
0,028" (0,70mm)
Tolerance
±20%
Grundlæggende varenummer
Spænding - Nominel
16V