NFM18CC101R1C3D
DigiKeys varenummer
490-6961-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6961-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-6961-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NFM18CC101R1C3D
Beskrivelse
CAP FEEDTHRU 100PF 20% 16V 0603
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 pF Gennemføringskondensatorer 16V 500 mA 300mOhm 0603 (1608 metrisk), 3 PC Pad
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
NFM18CC101R1C3D Modeller
Kategori
Strøm
500 mA
Producenter
Murata Electronics
DC-modstand (DCR) (maks.)
300mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk), 3 PC Pad
Type
Gennemføring
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Kapacitans
100 pF
Højde (maks.)
0,028" (0,70mm)
Tolerance
±20%
Grundlæggende varenummer
Spænding - Nominel
16V