SR305C105KAT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 4.856
Datablad
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 2.212
Datablad
Opgradering
Opgradering
På lager: 90
På lager: 813
Similar
Similar
KEMET
KEMET
TDK
TDK
1 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR305C105KAT
DigiKeys varenummer
SR305C105KAT-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR305C105KAT
Beskrivelse
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,300" L x 0,150" B (7,62mm x 3,81mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,360" (9,14mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)