SR215C105JAR
DigiKeys varenummer
478-SR215C105JAR-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR215C105JAR
Beskrivelse
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)