SR505C105KAA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Similar
Similar
KEMET
KEMET
TDK
TDK
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR505C105KAA
DigiKeys varenummer
SR505C105KAA-ND
Producenter
Producentens varenummer
SR505C105KAA
Beskrivelse
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,500" L x 0,200" B (12,70mm x 5,08mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,560" (14,22mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,400" (10,16mm)