KGM05ACG1H820GH kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 47.320
Datablad
Direkte
Murata Electronics
På lager: 85.673
Datablad
Direkte
Murata Electronics
Opgradering
KEMET
YAGEO
Parametrisk ækvivalent
Walsin Technology Corporation
Parametrisk ækvivalent
KEMET
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
82 pF ±2% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
KGM05ACG1H820GH
DigiKeys varenummer
478-KGM05ACG1H820GHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
KGM05ACG1H820GH
Beskrivelse
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
KGM05ACG1H820GH Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±2%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)