C0402T820G5GCLTU
DigiKeys varenummer
399-C0402T820G5GCLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0402T820G5GCLTU
Detaljeret beskrivelse
82 pF ±2% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0402T820G5GCLTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)