IMSQ120R012M2HHXUMA1
DigiKeys varenummer
448-IMSQ120R012M2HHXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IMSQ120R012M2HHXUMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-IMSQ120R012M2HHXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IMSQ120R012M2HHXUMA1
Beskrivelse
SICFET 2N-CH 1200V 121A HDSOP16
Producentens standard leveringstid
49 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 1200V (1,2kV) 121A (Tc) 758W (Tc) Overflademontering PG-HDSOP-16-221
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
12mOhm @ 57A, 18V
Producenter
Infineon Technologies
Vgs(th) (maks.) @ Id
5,1V @ 17,8 mA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
109nC @ 0V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
4050pF @ 800V
Varestatus
Aktiv
Effekt - Maks.
758W (Tc)
Teknologi
SiCFET (siliciumcarbid)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Konfiguration
2 N-kanal (halvbro)
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
1200V (1,2kV)
Pakke/hus
24- BSOP (0,606", 15,40mm bred), 16 ledere, eksponeret overflade
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
121A (Tc)