IMCQ120R034M2HXTMA1
DigiKeys varenummer
448-IMCQ120R034M2HXTMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IMCQ120R034M2HXTMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-IMCQ120R034M2HXTMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IMCQ120R034M2HXTMA1
Beskrivelse
SICFET N-CH 1200V 64A 22PWRBSOP
Producentens standard leveringstid
39 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 1200 V 64A (Tc) 326W (Tc) Overflademontering PG-HDSOP-22-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IMCQ120R034M2HXTMA1 Modeller
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
34mOhm @ 20,4A, 18V
Mfr
Vgs(th) (maks.) @ Id
5,1V @ 6,4 mA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
48.7 nC @ 18 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
+23V, -7V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1920 pF @ 800 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
326W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
1200 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
PG-HDSOP-22-3
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
15V, 18V