BSZ067N06LS3GATMA1 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Infineon Technologies
På lager: 9.459
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
På lager: 153
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
På lager: 15.579
N-kanal 60 V 14A (Ta), 79A (Tc) 2,1W (Ta), 69W (Tc) Overflademontering PG-TSDSON-8
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BSZ067N06LS3GATMA1
DigiKeys varenummer
BSZ067N06LS3GATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BSZ067N06LS3GATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
BSZ067N06LS3GATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BSZ067N06LS3GATMA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 60V 14A/79A 8TSDSON
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
BSZ067N06LS3GATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,2V @ 35µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
67 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
5100 pF @ 30 V
Varestatus
Last Time Buy
Effektspredning (maks.)
2,1W (Ta), 69W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
60 V
Leverandørs enhedspakning
PG-TSDSON-8
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
6,7mOhm @ 20A, 10V