STD100N10F7
DigiKeys varenummer
497-13548-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-13548-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-13548-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STD100N10F7
Beskrivelse
MOSFET N CH 100V 80A DPAK
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 80A (Tc) 120W (Tc) Overflademontering DPAK
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
STD100N10F7 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
61 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
4369 pF @ 50 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
120W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
8mOhm @ 40A, 10V