TPSD227M006S0100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 983
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 1.337
Upgrade
Upgrade
Similar
In Stock: 729
Similar
In Stock: 400
220 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
TPS Series
TPSD227M006S0100
DigiKey Part Number
TPSD227M006S0100-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD227M006S0100
Description
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TPSD227M006S0100 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
6.3 V